Potravinářská komora České republiky


Nelegální sklad u Žatce ukrýval 30 kilo masa v nevhodné teplotě

Autor: ČTK

Datum: 06. 08. 2020

Žatec (Lounsko) 5. srpna (ČTK) - Kontrola Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj odhalila poblíž Žatce na Lounsku sklad, v němž bylo nelegálně skladováno maso. Nebyly tam dodrženy teploty pro skladování, chybělo i náležité označení, část potravin byla neznámého původu a prostor byl znečištěný. Ve správním řízení hrozí provozovateli skladu za všechna zmíněná pochybení pokuta až do výše jednoho milionu korun. ČTK o tom dnes informoval tiskový mluvčí SVS Petr Vorlíček.

"Ve skladu kontrola odhalila mimo jiné různá balení vepřového a hovězího masa o celkové váze přes 30 kilogramů při nevyhovující teplotě prostředí devět stupňů Celsia. Legislativa však požaduje pro maso teplotu nejvýše sedm stupňů Celsia, pro drůbeží maso nejvýše čtyři stupně Celsia a pro vnitřnosti nejvýše tři stupně Celsia," uvedl Vorlíček.

Mluvčí doplnil, že hlavním pochybením bylo podle inspektorů chybějící schválení skladu, dále pak nedodržení chladírenského řetězce a nedostatečné prokázání původu.

Inspektoři SVS na místě pozastavili činnost provozu, maso znehodnotili obarvením a nařídili, aby ho provozovatel na vlastní náklady nechal zlikvidovat v asanačním podniku.

V červenci kontroloři objevili v dodávce na Teplicku 75 kilogramů ryb, mořských plodů a masa, kde rovněž nebyla dodržena příslušná teplota.

trs hj

 


SoutěžRENOMIA - služby v oblasti pojištění potravinářských firem
spolupracujeme s


Potravinářská komora ČR ®
Počernická 96/272
108 03 Praha 10-Malešice
tel./fax: +420 296 411 187 (sekretariát)
tel.: +420 296 411 184-96
e-mail: foodnet@foodnet.cz
IČ: 63110652
DIČ: CZ63110652
ID datové schránky: snrmxu3