Potravinářská komora České republiky


Prezidentem Svazu vinařů je na další čtyři roky Tibor Nyitray

Autor: ČTK

Datum: 11. 02. 2020

Brno 10. února (ČTK) - Prezidentem Svazu vinařů zůstává na další čtyři roky dosavadní prezident Tibor Nyitray. Ve funkci jej potvrdila valná hromada. Svaz vinařů o tom dnes informoval ČTK v tiskové zprávě.

Svaz vinařů České republiky zastupuje vinaře a vinohradníky. Staronový prezident Nyitray chce ve svém dalším funkčním období bojovat zejména se snahou omezit možnost propagace a prezentace českého a moravského vína v souvislosti s plánovanou novelou zákona o regulaci reklamy, na které pracuje ministerstvo zdravotnictví. Ta by měla zpřísnit pravidla pro reklamu na alkoholické nápoje.

"Bohužel případný zákaz propagovat nejen víno, ale i akce s ním spojené, a mít tak možnost ukázat, v čem spočívá kvalita toho našeho moravského a českého, by existenciálně ohrozil všechny naše vinaře a s nimi celý Jihomoravský kraj," uvedl Nyitray.

Dodal, že víno by u lidí jistě nenahradily nealkoholické nápoje, ale nejlevnější nekvalitní víno z dovozu, u kterého je nízká cena jedinou konkurenční výhodou.

Vedle boje proti omezení reklamy na víno se svaz zaměří také na problematiku černého trhu s vínem, který se v posledních letech daří omezovat.

Valná hromada Svazu vinařů spolu s prezidentem volila po uplynutí jejich funkčního období i dva viceprezidenty. Viceprezidentem pro Moravu byl znovu zvolen Josef Svoboda z firmy Bohemia Sekt, viceprezidentkou pro Čechy byla jmenována Liana Hrabálková z Vinařství Ludwig. Do představenstva svazu byli také přijati zástupci Unie enologů ČR a spolku Mladí vinaři.

 


SoutěžRENOMIA - služby v oblasti pojištění potravinářských firem
spolupracujeme s


Potravinářská komora ČR ®
Počernická 96/272
108 03 Praha 10-Malešice
tel./fax: +420 296 411 187 (sekretariát)
tel.: +420 296 411 184-96
e-mail: foodnet@foodnet.cz
IČ: 63110652
DIČ: CZ63110652
ID datové schránky: snrmxu3